ЖИТТЯ РОЛЕРІВ

Творче завдання: довести або спростувати думку про те, що катання на роликах — атрибут сучасної моди.

Я хочу розповісти про нас, про дике плем’я, яке або нена­видять, або йому заздрять. Про нас, про ролерів, про справж­ніх ролерів. Саме справжніх, тому що далеко не кожен з тих, кого ви бачите на вулиці на роликах — справжній ролер.

Коли ти став на ролики, навчився кататись, перед тобою лише два варіанти розвитку подій: або ти зламаєш собі шию і разом з роликовим спортом припиниш займатися ще багатьма приємними речами, або станеш профі і ніколи з роликів вже не злізеш. Тому що із цією насолодою розгулятись неможливо. Це як комп’ютерні ігри чи насіння. Ролики — це, водночас, і при­ємне заняття, і необтяжливий спорт, і добра фігура, і серйоз­на альтернатива молодіжній безвиході: погодьтеся, панове до­рослі, що краще гасати по вулицях і стрибати зі сходів, аніж сидіти в підвалі, курити чи тусуватись у барі. Вечори, звичай­но, в ролера вільні — у темряві нормальні люди не катають­ся — але, повірте мені, повністю паралізовані — після ціло­го дня катання можна лише лежати і читати книжку (і спати, звичайно).

Поступово ролери обростають умовностями, нормами, атрибутами. Так з’явився ролер-клуб, який є невигідний і необов’язковий, з’явилася норма ввічливості у ролерів один до одного, норма неперебігання дороги. З’явився свій фоль­клор: «Добрий пішохід — відсутній пішохід», «Краще впасти зарання, ніж зі сходів», «Більша швидкість — до Бога ближ­че» тощо. За приспівочку при катанні згодиться все що завгод­но: від Висоцького до «…тополиний пух, жара, июль…».

До речі, про пішоходів. Ми умовно склали собі списочок головних ворогів кожного ролера, і очолює цей почесний спи­сок, звичайно, поганий асфальт з бруківкою на пару, яка все множиться. А друге місце посідає, вибачайте, панове пішо­ходи, … ви. Ну нащо лякатися, коли вам назустріч їде ролер: ролики — дуже мобільна річ, один непомітний рух — і я вас об’їхала, але навіщо ж метушитись і бігати поперек Хрещати­ка, ось саме тоді я можу вас і не об’їхати. А Майдан! Це прос­то вавілонське стовпотворіння, а не площа. Ну невже так прин­ципово стати посередині сходів і споглядати дівчат в коротких спідницях. Люди тут катаються.

Інші вороги ролерів — пісок, дощ, темрява. Машини, дріб­ні камінці, деякі милі песики із зайвою енергією, але це все не так страшно.

Ще неприємно, як нас сприймають люди. Всі ті, хто по­милувався твоїми рухами чи обернувся подивитись на марку твоїх роликів — це все свої в цивільному, а інші реагують зо­всім інакше, як на соціальних жевжиків, телепнів-перерост-ків. Навіть наша викладач-психолог вважає нас марнотратами часу і небезпекою для життя її сина. Хоча, що приємно: коли ти падаєш, більшість все ж таки переходить у табір милосердя і перетворюється на суцільний Червоний Хрест.

Дехто з критиків вважає катання на роликах атрибутом сучасної молодіжної культури та моди. Але це неправда. Цей спорт приваблює дуже багатьох. Я навіть бачила одного дідуся вкрай похилого віку на роликах — оце справді свій чувак.

Ну, це все добре, але мені вже час їхати.

(447 сл.)                                                                   (За Л. Бедренець)