ДЕ ШУКАТИ АТЛАНТИДУ?

Про Атлантиду, таємничий материк, похований десь на дні океану, написано чимало різних наукових праць і пригодницьких творів.

Першим і єдиним джерелом відомостей про Атлантиду є твори видатного вченого Стародавньої Греції — Платона. Платон при цьому посилається на свого вчителя — афінського державного діяча і поета Солона, якому один єгипетський жрець розповів про велику країну атлантів, що існувала і навіть воювала з гре­ками за 9 тисяч років до Платона.

Восени 1970 року французький археолог помітив на дні океану біля острова Північний Бінімі залишки якихось будівель. Дослід­ники вважають, що вік цих споруд сягає восьми-дев’яти тисяч років.

Велике значення для розкриття загадки країни атлантів мають сучасні дослідження на острові Тіра в Егейському морі. Виявля­ється, що приблизно 3 500 тисячі років тому тут стався вулка­нічний вибух величезної сили. Саме в ті далекі часи островами цієї частини Егейського моря разом із Критом володіли мінойці, народ, що досяг успіхів у розвитку наук, господарства та реміс­ництва (З дитячої енциклопедії; 150 сл.).

Завдання до тексту

 1. Визначити стиль і тип мовлення.

2. Скласти план до тексту. Орієнтовний план

 1. Атлантида — таємничий материк.
 2. Перше і єдине джерело відомостей про Атлантиду.
 3. Знахідка французького археолога.
 4. Дослідження на острові Тіра.

3. Словниковий диктант. Записати та пояснити правопис слів. Острів Північний Бінімі, Егейське море, величезний, ремісни­цтво, археолог, єгипетський жрець, Стародавня Греція.

 1. Питання до тексту.
 • Розкажіть про єдине джерело інформації про Атлантиду.
 • Хто такий Платон, Солон?
 • Звідки Солон знав про таємничий материк?
 • Що було знайдено французьким археологом на дні океану?
 • Біля якого острова і коли відбулася така знахідка?
 • Де відбуваються сучасні дослідження країни атлантів?
 • Чому це має велике значення?

За складеним планом переказати текст. Переказ