ЗНАЧЕННЯ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

28 червня Україна відзначає велике державне свято — День Конституції України.

Напевно, кожен погодиться, що прийняття Основного Закону держави — це така подія, значення якої в житті кожного грома­дянина цієї держави важко переоцінити.

Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнала людину найвищою соціальною цінністю.

Значення Конституції України виявляється, насамперед, у тому, що в ній закріплено право українського народу мати власну дер­жаву, дається відповідь на питання, якою ця держава буде, які шляхи її розвитку.

А ще не забуваймо: у різні періоди існування українського народу були спроби отримати юридичне оформлення держави. Ще в період Київської Русі на віче укладалися договори між князем і народом, князем і його дружиною, що відображено в різних редак­ціях «Руської правди». У новий час особливу роль у формуванні конституційних ідей в Україні відіграла Конституція, створена Пилипом Орликом, ставши в Європі першим подібним документом.

Проте вперше це вдалося належним чином зробити після тривалої, напруженої роботи над Основним Законом держави 28 червня 1996 року. Тож, оцінюючи значення прийняття Кон­ституції України, варто не лише подивитися, що зроблено і чого не вдалося, але й замислитися, чого б не відбулося, якби ця подія не сталася (М. Черненко; 231 слово).