Сонце в нашому житті

Майже всі первісні люди вважали Сонце істотою чи вогняною кулею, яку хтось невідомий носить небом. Регулярність поведінки Сонця при цьому здавалася загадковою. Що ж змусило Сонце служити людям? У бага-тьох легендах майже всіх первісних народів робилися спроби це пояснити.
Ціла низка міфів розповідає про тимчасове зникнення Сонця, а це, напевно думки, породжені побаче-ними сонячними затемненнями. Інші, можливо, зумовлені настанням темряви через погану погоду чи хмари вулканічного попелу й пилу, бо в багатьох легендах темрява тривала дні й тижні. Сильний вплив цих легенд на первісних людей, мабуть, пов’язаний зі страхом, що Сонце може раптово зникнути з неба.
Чи можемо ми бути впевненими, що завтра Сонце не почне поступово зменшувати свою звичайну яскра-вість і чи не вибухне воно з такою силою, що вся Земля розлетиться на шматки або випарується? Адже Сонце — це тільки одна з тих сотень мільярдів зірок, які становлять наш величезний Чумацький Шлях. Учені іноді помі-чають подібні катастрофи серед небесних світил, коли зірка раптово зникає або вибухає. Чи можемо ми гаран-тувати, що такої катастрофи не станеться?
Щоб відповісти на ці запитання, ми повинні замислитися над роллю Сонця в нашому житті.
Що відбудеться, якщо Сонце раптом зникне з неба? Землю охопить темрява, ледь осяяна світлом самих зірок. Місяць і планети теж не відбиватимуть світла. Арктичний холод охопить усю Землю. Річки перестануть текти, вітри не віятимуть, і океан поступово промерзне до дна.
Людям відкриється істина, що вода, вітер і сила атмосферних припливів безпосередньо залежать від Со-нця. Рослинність — інше джерело енергії — загине. Людина не зможе існувати в таких умовах. Людство без Сонця приречене на загибель…
Таким припущенням нам хотілося виразніше розкрити значення Сонця і повну залежність від нього всьо-го живого. Проте численні дослідження науковців переконливо доводять, що проблема зменшення світла, випромінюваного Сонцем, виникатиме, але Сонце світитиме ще сотні мільйонів років у майбутньому.