Секрети природи

Здавна в Україні відомо, що на землі є так звані місця, де не можна селитися. Раніше їх знаходили за конкретними прикметами іноки, схимники, лозоходці. Сьогодні такі місця дослідники природи називають геопатогенними зонами, хоча незаперечних наукових доказів їх існування немає.
Цивілізація поступово відучила людину відчувати наближення небезпеки. У тварин ці властивості не втрачені. Часто люди, збудувавши новий дім або переїжджаючи в нову квартиру, першого впускають до оселі собаку. І ліжко ставлять на місце, де собака спав, уночі бо це завжди сприяло здоровому сну.
Спостерігаючи за котами, люди з’ясували, що, на відміну від собак, вони надають перевагу саме так зва-ним геопатогенним зонам. Тому так часто знаходять собі місце біля побутових приладів — телевізора, потужних електричних нагрівачів тощо. Кіт відчуває хворий орган людини, лягаючи на нього. Погладжуючи пухнасте створіння, яке лежить на колінах, ми розслабляємося, відчуваємо спокій і задоволення.
У народі вважають, що, притулившись на кілька хвилин до берези, сливи, вишні, дуба, модрини, людина позбувається негативної енергії. Вважають, що ці дерева ростуть краще в негативних енергетичних зонах, так само як і папороть, очерет, кропива. Якщо ж верба, клен, береза або ялина нахилилися в один бік, значить поб-лизу є «водяна жила». Будинкам, зведеним над такими жилами, загрожує небезпека зараження дерева руйні-вним грибком.
Коли в якомусь місці буйно ростуть болиголов, наперсник, осінній пізньоцвіт, то, за народною прикме-тою, їх слід оминути.
До енергетичних зон чутливі городні рослини, квіти, трави. Інколи квітку, що всихає на підвіконні, досить пересунути трохи вбік, і вона швидко почне оживати.
Часто видно, як на грядках рослини за однакових умов неможливо виростити гарними. Одні — гірше ні-куди, зате інші — напрочуд гарні.
По-різному реагують на геопатогенні зони птахи й комахи. Дикі бджоли завжди селяться в них. Якщо в такому місці поставити вулики з домашніми бджолами, то меду вони дадуть утричі більше. Залюбки селяться в таких зонах сови. Проте поряд з геопатогенною зоною ви не побачите жодного мурашника.
Кажуть, що лелеки й ластівки часто селяться на дахах благополучних будинків. За старовинним повір’ям, лелека, який гніздиться на будинку, приносить щастя, добробут, багато дітей і захищає від ударів блискавки.
Однак єдиного наукового пояснення причин різної реакції тварин і рослин на так звані геопатогенні зони немає. Та й саме існування таких місць на землі ще вимагає доказів. Люди теж по-різному ставляться до на-родних прикмет. А чи зважати на так звані згубні зони, чи ні — особиста справа кожного.