ЗЕЛЕНИЙ СВІТ У ЖИТТІ ЛЮДИНИ

У безмежному морі пшеничних ланів острівцями розкидані Україною села. Хати ховаються у садочках. А поряд з ошат­ними хатками обов’язково є хоч невеличка грядочка з квіта­ми. Віддавна українські жінки любили квіти — вони рясніють на рушниках, сорочках, ними розмальовані не лише писанки, а й колисочки, печі, тарілки і глечики.

Сьогодні біля наших осель палахкотять невибагливі та яскраві чорнобривці, рудбекії; над ними тріпочуть легенькі хмарки космосу, поряд — барвисті жоржини. Нині ці квіти творять образ українського села. Здається, так було завжди…

Однак ще кілька століть тому ці красиві рослини прикра­шали святилища та домівки американських аборигенів. Ви­являється, там також любили квіти. З доісторичних часів ін­діанські матері сіяли чорнобривці, а може, і їхні сини про це складали пісні.

Як виглядають «наші світанкові сади», ми знаємо. А в дав­нину в заможних ацтеків були чудові «світанкові» міні-са-дочки, які плавали на воді. Рослини в спеціальних посудинах вирощували на очеретяних плотах. І серед багатьох інших рос­лин — яскраві й невибагливі чорнобривці. У цих садочках ро­дина обідала, тут відпочивали, як на човнах, їздили в гості.

(163 сл.)    (Із журналу)