ТРАГЕДІЯ В ПАРКУ

Сонце жовтими плямами мрійно гойдається на білій кошлатій купі.

Принцеса Еліза раптом повільно, задумано виймає з торбинки гарненький, поблискуючий бузково-синюватими хвильками пер­ламутру револьвер, ступає до Нептуна й якийсь мент дивиться на відвернену вбік байдужу, чужу, вперту голову. Софі похоло­лими вухами чує, як голос принцеси стає тихий, ледве чутний, тьмяний:

— Нептуне! Ходімо! Чуєш?.. Ну, Нептуне! Нептун не чує.

Тоді Софі бачить поширеними, заціпенілими очима, як прин­цеса Еліза помалу підводить руку, перехиляє дуло перламутро­вої цяцьки до голови Нептуна, дуло злегка здригується, чується легеньке шипіння, і біла голова з роззявленим ротом і мокрими помережаними губами раптом одкидається назад і падає набік. Та сама голова, яку принцеса несамовито, з жагою цілувала ще три дні тому і сама розчісувала її білі шовкові патли!

Одвернувшись і не глянувши більше ні разу, принцеса йде алеєю назад, до палацу. Вона не повертається й не кличе Софі: вона знає, що два кроки від неї з неминучістю явища природи йде невеличка, струнка, худенька постать із гладенько причеса­ною попелястою голівкою й лагідними покірними очима.

При виході з парку небо розгортає широченні розгонисті бла­китні обійми. Принцеса злегка підводить золото-червону голову: гарне небо, чисте, прозоре й таке легке, що, здається, можна літати в ньому без ніяких апаратів. Тільки на заході, розві­шена на просух, рівною смугою простяглася сиво-жовта хмарина. З землі куряться в прозору блакить пахощі засоромлено білих черешень, ніжно-рожевих яблунь, молодих кущів із дитячими щічками листочків і післядощовоі смачної вогкості землі.

А там, позаду, на алеї, з судорожно витягненою лапою лежить десь біла купа Нептуна (В. Винниченко; 245 сл.).