Політичні і соціально-економічні процеси в Україні після президентських виборів 2010 р.

Вибори Президента України 2010 — чергові вибори Президента України. Спочатку були призначені Верховною Радою України на 25 жовтня 2009 року, але ця дата була оскаржена Віктором Ющенком у Конституційному Суді. Після того, як Конституційний Суд визнав таке рішення протиправним, Верховна Рада призначила вибори на 17 січня 2010 року. Використовувалася система абсолютної більшості. У разі відсутності кандидата, що набрав абсолютну більшість від числа тих, що взяли участь у виборах, передбачався 2-й тур, у якому змагалися двоє, що набрали найбільше голосів. Але у 2-му турі для перемоги досить було набрати голосів більше, ніж у суперника.

Підсумок Президентських виборів в Україні 2010, перший тур 17 січня:

Янукович В. Ф. – близько 35%, Тимошенко – 25%, Тігіпко С. Л. – 13%, Яценюк А.П. – 6-7%, Ющенко В. А. – 5%, інші кандидати набрали менше 5% голосів. Другий тур виборів відбувся 7 лютого. За результатами обробки 100% протоколів перемагає лідер опозиції Віктор Янукович – близько 50%, Юлія Тимошенко – трохи більше 45 %. Проти обох кандидатів проголосувало 4,36% громадян.

25 лютого 2010 р. відбулася інавгурація нового Президента України – В. Ф. Януковича.

3 червня, президент Віктор Янукович підбив підсумки 100 днів перебування на посаді глави української держави. Перший же президентський ювілей Янукович відзначив 4 червня, прес-конференцією. В палаці “Україна” Янукович оголосив свою концепцію реформування держави. Разом із тим, напередодні президент вже оголосив про початок першого етапу реформ в Україні та окреслив головні з них. Зокрема, глава держави планує підвищити тривалість життя в Україні, вивести Україну в 20-ку світових держав лідерів тощо. Серед нинішніх своїх досягнень чинна влада назвала формування стійкої парламентської коаліції та уряді й обіцяє, що Україна буде прогнозованою та сильною державою. Водночас Україна фактично відмовилася від вступу в НАТО, налагодила відносини з РФ і продовжила перебування Чорноморського флоту Росії на своїй території, що викликало неоднозначну реакцію в суспільстві.