ЧАРІВНА КІМНАТА ІЗОЛЬДИ

Увійшовши до кімнати Ізольди Сократівни крізь малень­кі, майже непомітні дверцята, відвідувач був би приголомше­ний ще на порозі.

Стіни кімнати щільно затуляли східні килими ручної робо­ти. Яких візерунків тут тільки не було! Око дивували й тішили різнокольорові жар-птиці. Гнучкі діви в шароварах вигинали­ся в загадковому танку. Дивовижні химерні створіння сходи­лися в ґерці, а над ними в бірюзовому небі пропливали екзо­тичні риби з хвостами й плавцями, як у павичів.

На підлозі теж лежав килим, у ворсі якого нога тонула трохи не до коліна. По кутках кімнати стояли старовинні крісла з ви­тими поруччями у вигляді змій з роззявленими пащами, а на всю бічну стіну простяглася так звана посудна гірка, що від­далено нагадувала сучасний сервант. Гірка ця була зі справж­ньої карельської берези, оздоблена пацьорками, і виблискува­ла дзеркальними задниками, в них відбивалися прим’якшені кольори музейного кришталю й порцеляни.

Посеред кімнати, як центр всього цього дива, стояв столик червоного дерева з крученими гнутими ніжками, які прикра­шало різьблення у вигляді виноградної лози. На столі тьмяніли два бронзові старовинні свічники у формі атлантів, котрі у своїх могутніх руках, які згодилися б для роботи вантажників на за­лізниці, тримали товсті свічки з воску вишневого кольору.

(186 сл.)    (А Костецький)