Об’єктивна сторона злочину

Об’єктивна сторона злочину – злочинне діяння (дія або баздіяльність), у результаті якого настають певні сусп. небезпечні наслідки або існує загроза їх настання.

Основні обов’язкові ознаки:-діяння (дія або бездіяльність)-наслідки злочину-причинний зв’язок між діянням та сусп. небезпечним наслідком

Факультативні ознаки:-спосіб-час-засоби-місце вчинення злочину

ознаки обєктивної сторони це діяння(чи бездіяльність), сусп.небезпечні наслідки, причинний зв’язок між діяннями і сусп.небезпеч.наслідками. У злочинах з матеріал складом має бути встановленний причинний зв’язок між дією та сусп.небезпечним наслідком, що настав.Наприклад, при розголошенні комерційної таємниці(ст.232КК) обовязкове встановлення причинного звязку між фактом такого розголошення певної інформації та завданням субєкту госп.діял. істотоної шкоди.У злочинах с формальним складом причинний зв’язок між дією та сусп.наслідком не є обовязковим.Наприклад, при згвалтуванні, факт статевих зносин повязується лише із застосуванням фіз.насильства, і не залежить від того, доведено статеві зносинидо закінчення полового акту, чи ні, або від інших наслідків.